Nevşehir Öğretmenevi
NEVŞEHİR ÖĞRETMENEVİ'NE HOŞGELDİNİZ

Kurumumuz Hakkında

Nevşehir Öğretmenevi ilk olarak 1984 yılında hizmet vermeye başlamıştır.  Uzun yıllar Cumhuriyet İlkokulu olarak kullanılan Cumhuriyetle yaşıt tarihi binada 12 oda ve 32 yatak ile hizmet vermeye devam ederken; temeli 2004 yılında atılmış olan yeni binasına 02/08/2021 tarihinde taşınmıştır.

Kurumumuz yeni binasında eğitim camiamız ve değerli öğretmenlerimiz ile tüm halkımıza hizmet vermektedir.

KURUMUMUZ HAKKINDA:

Nevşehir Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü yeni binası 9435 m2’lik arsa üzerine inşa edilmiş, yaklaşık 7500 m2 kapalı alana sahip 12 kattan oluşan bir tesistir.

Tesisimizde 80 Standart oda, 16 suit oda, 8 engelli odası olmak üzere toplam 104 oda ve 238 yatak mevcuttur.

Her katta 10 normal oda, 2 suit oda ve 1 engelli odası bulunmaktadır.

Ayrıca;

* 100+100 kişilik iki adet dinlenme salonları/lobiler

* 1000 kişilik çok amaçlı salon

* Mescidler

* Kütüphane

* Lobi Kafe

* Restoran

* Dükkanlar

* Vip Salon bulunmaktadır.

* 150 araçlık otoparkı ile Kapadokya’nın merkezinde, Üniversite bölgesinde hizmet vermektedir. 

KURUMUN AMACI:

  Kurumun amacı; misafirlerinin öncelikle konaklama ihtiyacı ile birlikte yiyecek, içecek, toplantı, organizasyon ve diğer sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, mevzuatı çerçevesinde mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları ile yükseköğretim kurumları öğrencilerinin mesleki eğitim ve staj çalışması yapmalarına ve çırak öğrencilerin beceri eğitimine imkân sağlamaktır.

 

MİSYONUMUZ: (Varlık sebebimiz)

 

       Mensuplarımızın ve tüm halkımızın konaklama ihtiyaçlarını karşılamak ve turizm - otelcilik sektöründe ihtiyaç duyulan eğitilmiş ara eleman gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

VİZYONUMUZ: (Nereye varmak istediğimiz)

Sosyal paydaşların beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak, değişime açık, güçlü bir kültüre ve müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip, toplumsal sorumluluk bilincinde bir kurum olmaktır.